آب و هوا
نظرسنجی
اوقات شرعی
آمار بازدید
Search
My Website
تشریح اقدامات شهرداری ارومیه در مقابله با ویروس کرونا
66
/ دسته ها: اخبار

تشریح اقدامات شهرداری ارومیه در مقابله با ویروس کرونا

شهردار ارومیه گفت: جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح شهر، اقدامات ویژه پیشگیری انجام می شود.

به گزارش مدیرت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه، محمد حضرت پور با بیان این که شهرداری ارومیه یکی از دستگاه های اجرایی در کنار دولت برای حفظ سلامت مردم و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تلاش می کند، اظهار کرد: شهرداری نسبت به ضد عفونی کردن معابر، اماکن، ادارات،  ناوگان حمل‌ونقل عمومی و ایستگاه های اتوبوس،  بازار و مراکز خرید و  خانه های سالمندان کرده و این مهم همچنان تداوم دارد.
 وی افزود:  ضدعفونی مکان های و منازل افراد مبتلا به ویروس کرونا  اعلام شده توسط مرکز بهداشت با 7 دستگاه کارواش با مصرف روزانه 14000 الی 18000 آب ژاول انجام می شود.
شهردار ارومیه با اشاره به جمع آوری زباله‌های منازل  افراد مبتلا به کرونا، عنوان کرد:   زباله‌های منازل افراد مبتلا به کرونا بصورت میانگین 900 خانوار اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی استان  جمع آوری می شود.
وی با بیان اینکه جمع آوری زباله های کرونایی و حمل آن روزانه به میزان 700 کیلو گرم توسط خودرهای ویژه مدیریت پسماند صورت می گیرد، گفت:  کم خطر سازی این زباله ها  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی (اتوکلاو) و دفن در ترانشه ویژه و سترون کردن زباله ها با آهک  صورت می گیرد.
حضرت پور با اشاره به فعالیت ناوگان اتوبوس رانی و تاکسی رانی در سطح شهر، بیان کرد:  جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا اقداماتی چون ضدعفونی روزانه ناوگان، توزیع روزانه بیش از یک هزار ماسک بین رانندگان ناوگان ، اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان حمل و نقل عمومی و نصب جدا کننده در ناوگان تاکسی رانی صورت می گیرد.
وی گفت:  برای  پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا ماسک بین مسافران در مناطق کم برخوردار در ایستگاه های اتوبوس شهری تهیه و توزیع می شود.
شهردار ارومیه از شهروندان و رانندگان درخواست کرد جهت پیشگیری از شیوع کرونا طرح فاصله گذاری و زدن ماسک را در داخل ناوگان رعایت کنند.
وی بیان کرد: اکیپ‌های  بازرسی جهت کنترل و رعایت دستورالعمل ‌های بهداشتی در ناوگان حمل‌ ونقل عمومی افزایش یافته است.
حضرت پور با اشاره به اختصاص  بسته‌های حمایتی به رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی به تعداد 12 هزار عدد، اظهار کرد:  تخصیص روغن موتور رایگان به  اتوبوس‌های شهری و توزیع بسته‌های معیشتی 3 میلیون ریالی به تمام رانندگان حوزه حمل نقل عمومی صورت گرفته است.
وی گفت: همچنین  20 هزار بسته معیشتی به شهروندان نیازمند  و افرادی که براثر کرونا  از لحاظ شغلی متضرر شده اند توزیع شده است.
شهردار ارومیه با اشاره به مسدود کردن پارک های سطح شهر، اظهار کرد:  تعطیلی پارک‌ ها و بوستان‌ ها شهری و همچنین تعطیلی غرفه های مستقر در داخل پارک ‌ها و  به حداقل رساندن مراجعه به پارک ها ازجمله مسدود نمودن محل و نصب موانع فیزیکی و جمع آوری دستفروش ها در پارک ها با هدف پیشگیری از شیوع کرونا صورت گرفته و همچنان با توجه به وضعیت قرمز این مهم  تداوم دارد.
 وی با بیان اینکه ورودی ها به محل باغ رضوان ارومیه با موانع فیزیکی مسدود شده است، گفت:  غسالخانه جدید نیز در آرامستان  شهرداری به مساحت 200 مترمربع  به اعتبار 500 میلیون تومان طی هفته های  آتی به بهره‌ برداری می ‌رسد.
حضرت پور با اشاره به غربالگری شهروندان، بیان کرد:  غربالگری شهروندان در مناطق کم برخوردارشهری توسط فرهنگ‌سراها انجام و در صورت مشکوک بودن  به مراکز درمانی جهت آزمایشات تکمیلی معرفی می شود.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه ویروس کرونا یک بحران اجتماعی و تبعاتی دارد لذا باید در این روزها به اشخاصی که با کاهش درآمد مواجه می شوند توجه ویژه کرد .
شهردار ارومیه افزود: با تصویب شورای اسلامی شهر؛  شهرداری ارومیه از مستاجران شهرداری چون دکه داران، سرقفلی مغازه ها و غرفه داران  تا پایان خرداد ماه نسبت به اخذ کرایه بهاء  اقدام نکرده و همچنین پرداخت عوارض نوسازی و عوارض پسماند  تا پایان خرداد ماه رایگان اعلام شد.
وی با اشاره به کنترل سلامتی پرسنل شهرداری، عنوان کرد:  غربالگری سلامت همکاران به صورت اخذ آزمایش خون  کرونا از تمامی همکاران، تب سنجی و کنترل وضعیت پرسنل و همچنین شهروندان ورودی به اماکن شهرداری  صورت می گیرد.
حضرت پور گفت:  به منظور پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا محدودیت‌ ها در مناطق 5 گانه و سازمان‌های  شهرداری و جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک اعمال می شود.
وی با اشاره به بازدید اکیپ‌های بازرسی جهت بررسی اجرای پروتکل‌های بهداشتی در ادارات و سازمان‌ها، بیان کرد:  نظارت مستمر بر ادارات و همکاران از سوی ستاد مقابله با کرونا شهرداری  و پیگیری آخرین تدابیر اتخاذ شده انجام می شود.

شهردار ارومیه با بیان اینکه با هدف آگاهسازی و تنویر افکارعمومی در رابطه با راه های پیشگیری از ویروس کرونا بنرهای اطلاع رسانی بصورت گسترده  در سطح شهر نصب شده است، اظهار کرد: اطلاع‌ رسانی از طریق بیلبوردها، تلویزیون‌های شهری و رول آپ ها بصورت مداوم صورت می گیرد و به تعداد 600 عدد بنر در سطح شهر طراحی و نصب شده است.  
وی با بیان اینکه اقدامات رسانه‌ای در جهت پیشگیری از ویروس کرونا درسطح فضای مجازی انجام می شود، بیان کرد:  تولید موشن گرافی و نشر در رسانه‌ها به میزان 10 عدد،  اطلاع‌ رسانی آخرین تصمیمات در حوزه کرونا، نشر و شبکه سازی طرح های کارشده در رسانه ها و فضای مجازی و  تولید محتوای رسانه‌ای و شبکه‌سازی در فضای مجازی از جمله اقدامات در حوزه رسانه است.
حضرت پور با اشاره به گسترش خدمات غیرحضوری در سایت شهرداری و  فضای مجازی در ایام شیوع ویروس کرونا، عنوان کرد: سازمان فاوا تدابیر جدی برای گسترش خدمات غیر حضوری  اتخاذ کرد که شهروندان برای دریافت خدمات شهروندان  هیچ نیازی برای مراجعه به  شهرداری ندارند.

مطلب قبلی دولت در تامین منابع حمل و نقل به صورت جدی ورود کند
مطلب بعدی تلاش سازمان های مردم نهاد برای تغییر نگاه مردم به حیوانات بی پناه و فرهنگ سازی در این زمینه

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
بستن
دی ان ان